9 out of 10 based on 881 ratings. 2,693 user reviews.

INTEGRALET E PACAKTUAR


Integrali i pacaktuar | Kuptimi i integralit te pacaktuar
Përkufizimi 2: Bashkësia e të gjithë primitivëve të një funksioni f quhet integral i pacaktuar i f dhe shënohet me simbolin , lexohet intergrtali i . Funksioni f quhet funksioni nën integral, shprehja quhet shprehje nën integrale, ndërsa x quhet ndryshorja e integrimit. Sipas përkufizimit kemi:, në qoftë se . Konstantja c quhet
Kuptimi i integralit të pacaktuar - YouTube
Click to view on Bing42:40Mar 11, 2016Përmirësoni shikimin dhe ndihuni 15 vite më të rinj me këtë recetë fantastike të bërë në shtëpi - Duration: 1:31. Fruta dhe Perime nga Lida 152,992 viewsAuthor: Ushtrime Matematike GjimnazViews: 4
Formulat: Integralet e pacaktuara dhe te caktuara (tabela
Jun 12, 2017Fjala “integral” gjithashtu mund të nënkuptojë një kundërderivat, një funksion F derivati i të cilit është funksioni i dhënë f.Në këtë rast njihet si integral i pacaktuar. Integral i caktuar paraqet syprinën (ose sipërfaqen) e një pjese në planin xy i lidhur nga grafiku i f 5/5(1)
Integrali i Pacaktuar. Tabela dhe vetitë
Vetite e integralit te pacaktuar: Related Posts. Ushtrim për integralin e pacaktuar të (e) në fuqi (ax) shumzuar me cosx ose sinx; Zbatime të derivatit; Metodat e integrimit; Konsultimet Mat avancuar Funksioni i anasjellte. Ushtrime te zgjidhura dhe udhezime.
Kuptimi i Integralit te Pacaktuar - YouTube
Click to view on Bing10:48Nov 15, 2015Indefinite Integral - Basic Integration Rules, Problems, Formulas, Trig Functions, Calculus - Duration: 29:00. The Organic Chemistry Tutor 698,588 viewsAuthor: Matematika GjimnazViews: 5
Ushtrime – Integrali i pacaktuar | Metoda e integrimit me
Për zgjidhjen e ketyre ushtrimeve bazohemi tek 2 temat e integrali te pacaktuar:Integrali i pacaktuar. Metoda e zevendesimit dhe integrimit me pjese
Analiza Matematike 2 Integrali i Pacaktuar a ani
Scribd is the world's largest social reading and publishing site. Scribd is the world's largest social reading and publishing site. Search Search. Close suggestions save Save Analiza Matematike 2 Integrali i Pacaktuar a .S.. For Later. 8 views. 23 Up votes, mark as useful. 4 Down votes, mark as not useful. Analiza Matematike 24.5/5(27)
1gralet tabelare - 1 Integrali i pacaktuar 1
View Test Prep - 1.Integralet tabelare from GSBS 6200 at University of Newcastle. 1 Integrali i pacaktuar 1. Integralet tabelare Duke zbatuar tabeln e integrale t zgjidhen integralet: 1.
Integrali - Wikipedia
Në këtë rast njihet si integral i pacaktuar, ndërsa integralet e diskutuara në këtë artikull quhen integral të përcaktuar. Principet e integrimit u formuluan nga Isaac Newton dhe Gottfried Wilhelm Leibniz në fundin e shekullit të shtatëmbëdhjetë përmes teoremës themelore të analizës matematike që ata e
2[1]da e zevendesimit by Fredi Luarasi - Issuu
INTEGRALI I PACAKTUAR. 2 4 t5 4 C 4 (1 x )5 C. 5 5. Detyra për ushtrime Të njehsohen integralet: 1. (1 2x ) dx. 4.

Recent Files

1994 harley softail wiring diagram3 phase 20 amp plug wiring diagram australia1964 ford falcon wiring harnessland rover series 3 heater wiring diagram1997 mitsubishi 3000gt fuse boxsimple tach wiringthree way switch wiring diagram imagesradio wiring diagram for 1993 f1502001 ford focus se wiring diagramwire harness storage rack1997 ford taurus wagon fuse box2003 chevrolet tahoe engine diagram1977 jeep cj5 wiring harnesshonda dax 70 wiring diagramblock diagram for process control system2010 chevy aveo alarm wiring diagram2003 thunderbird fuel filter locationmultiple light circuit wiring diagramcar harness for chihuahuascircuit diagram basic componentshow to wire a light receptacle and switch2 humbucker wiring diagram seymour dirmizo2012 polaris rzr 800 wiring diagram2004 infiniti m45 fuse box location2013 ford taurus ignition wiring diagram2006 dodge ram fuse box diagramvw aircooled distributor wiring diagramfuse box diagram for 2005 honda civicaustralian domestic switchboard wiring diagram2000 monte carlo bcm wiring diagramvp44 injection pump wiring diagramcat 5 wire diagram for camerasporsche boxster fuel filler location2003 ford f150 fuse panel diagramwiring diagram for addressable smoke detector2000 chevy cavalier stereo wiring diagram2001 subaru impreza radio wiring diagram2015 camry stereo wiring diagramna miata alternator wiring diagramhonda cm400a wiring diagramstrat wiring mods1979 ford f150 fuse box diagram2001 ford ranger brake line diagram2004 ford f150 wiring harness1995 ford aerostar fuse box location2003 nissan altima wiring schematicwiring light sockets in seriesyamaha scooter wire diagramhome a c thermostat wiringvw agg engine wiring diagram1990 c4 corvette wiring diagramwiring 230v single phase outletkia rio 2002 fuse box diagram2000 chrysler 300m interior fuse box diagramfto fuse box translationwiring diagram for 2000 honda 300ex atvthree phase two speed motor wiring diagramaudi a6 wiring schematics2004 ford explorer v8 fuse box diagramgas gauge wiring diagram 75 chevy c10truck harness bardyna 2000 ignition wiring diagram harleybattery wire diagram for taski swingologic gate pin diagrams2000 mercury grand marquis fuse box diagramjohn deere 4320 wiring diagramyamaha wave blaster wiring diagram1963 chevy 2 wiring diagramoldsmobile wiring harness2011 suzuki kizashi fuse boxblock diagram software free1995 honda accord power window wiring diagrampolaris rzr wiring diagramsauto fuse box acronyms1998 ford e150 wiring diagram1951 chevy truck ignition wiring diagram1969 chevy c10 fuse box diagramaverage cost to change fuse boxmicro usb cable pins1995 saturn engine diagrame46 fuel filter changeholden vx wiring diagramwiring diagram mazda 3 2007electric wire diagram for two fans for a car2014 polaris ranger 800 wiring schematicwiring diagram for 1966 mustang2001 oldsmobile aurora radio wiring diagrambuck boost transformer circuit diagramtoyota prius wiring harnessengine diagram 1979 ke1002013 f150 fuse box special tool2006 ford f150 5 4 fuse box diagramprocess schematic symbols1993 mustang gt wiring diagramwiring diagram of single phase motor starter2004 ford explorer 4 6 fuse box diagram2005 jeep wrangler unlimited fuel filter2013 dodge grand caravan engine diagramjohn deere 310e backhoe wiring diagramblock diagram solverwiring harness adapter for car stereosurface mount wiring videosamsung headphone with mic wiring diagramcustom wiring harness kit for vw buslexus timing belt replacement costalternator wiring diagram mercruiser 19982015 honda ruckus fuse box7 3 excursion wiring harnessneed wiring diagram for 1979 ford f100 truckbosch series parallel switch wiring diagramwiring harness design jobs in bangalorewindshield wiper wiring diagram 2002 f150scosche wiring harness color codeabb wiring diagram for 3 phase transformerhoneywell wireless thermostat y6630d wiring diagramstereo wiring diagram for 2002 nissan sentra2002 cadillac deville wiring diagramyamaha g14 gas wiring diagramford 9n resistor wiring diagram2000 volvo s80 fuse box locationeg civic under dash fuse box diagram2007 dodge grand caravan engine diagram2005 pontiac fuse box2011 tiguan fuse box diagramfuse box translation in greekmettler toledo ind331 wiring diagramsubaru wiring harness00 civic fuse diagram2007 suzuki xl7 wiring diagram09 sebring fuse box diagram2002 honda rancher ignition switch wiringfuse box location 2010 dodge caliber2012 ford edge fuse boxs2000 engine bay diagramjohn deere 410d backhoe wiring diagrambmw k1200gt wiring diagramski supreme wiring diagram 861998 jeep cherokee wiring harnessfuel filter head for fs 1000wiring diagram for 2 dvc 4 ohm subsauto fuse box for sale1995 ford ranger 3 0 engine diagram1992 chevy cavalier fuse box locationpc speaker wiring diagram2001 oldsmobile silhouette wiring schematickenworth t800 fuse box location2004 dodge neon wiring harnessfuse box for 2015 dodge charger1993 ford club wagon fuse diagram02 vw beetle fuse box diagramalternator schematic wiringkenworth t300 fuse diagramnissan note 2007 fuse box diagram2007 dodge ram fuse box location2007 nissan maxima headlight wiring diagramchrysler pacifica fuse box location1928 chevy wiring diagramapple computer schematics1977 ford f150 tail light wiring diagram04 nissan titan fuse box diagramtaco gold zone valve wiring2007 jeep commander fuse box diagramwiring diagram for a car stereozd30 injector pump wiring diagram1963 vw bus fuse box1990 miata wiring diagrammercedes benz e320 fuse box diagram2017 ridgeline fuse box2004 acura tsx wiring diagramsgy6 go kart wiring diagramaprilaire automatic humidifier model 600 wiring diagramred white black wiring light switch92 camaro fuse panel diagramtoyota hiace electrical wiring diagram pdfe60 fuse box diagramphone wire diagram rj112015 nissan sentra stereo wiring diagramwestern star abs wiring diagramwindow ac fan motor wiring diagram03 530i fuse box location1996 dodge cummins fuse box2001 ford taurus fuse box07 suzuki forenza fuse box2010 pontiac vibe radio wiring diagramnissan sentra 1994 radio wiringvz800 marauder wiring diagram2010 mazda cx 7 radio wiring diagram2000 honda odyssey oxygen sensor wiringvox ac30 wiring diagram2003 ford f150 4 2 engine diagram2006 bmw 530i fuse boxwiring diagram for 773 bobcat1998 chevy 1500 engine diagramsingle phase dol starter circuit diagrambaseboard heater wiring diagramwire diagram for pontiac g6 20061997 grand marquis fuse box diagramcase 530 wiring harness2014 honda ridgeline trailer wiring harnesswiring diagram for nest smoke detectorelectric plan imageswhelen mini justice wiring diagramdelphi delco car stereo wiring diagram1997 ford taurus fuse box diagram under hood1987 ford ranger starter wiring1979 suzuki gs750 wiring diagramcat dozer wiring diagram2001 dodge ram 1500 coil wiring diagramvw mkv rabbit fuse diagramfuse box on citroen xsara picasso2004 yamaha bruin 350 wiring diagram94 honda civic main relay wiring diagramradio wiring diagram 2000 mazda 626buick rendezvous abs wiring diagram350z ecu wiring diagram2006 dodge ram 3500 fuse box locationlexus timing belt and chain listwiring harness design jobs in punebriggs and stratton points and condenser wiring diagram1965 ford falcon wiring kits89 bass tracker wiring diagram2006 lexus is250 horn fuse locationgm speed sensor wiring diagramge dryer schematicliebert ups wiring diagram2002 saturn fuse box diagram0 10 volt dimming ballast wiring diagram1986 chevy silverado fuse boxskoda laura fuse boxmercury thunderbolt wiring diagram2002 jeep liberty speedometer wiring diagram1968 f100 turn signal wiring diagramcase 444 wiring harnessfuse box location 2000 ford ranger2007 toyota solara fuse boxford xf radio wiring diagramrange rover p38 cruise control wiring diagramwiring harness adapter fuel injectorvarilight led dimmer wiring diagramwiring diagram for a contactorfuel filter head for 2004 duramax lly2004 buick century radio wiring diagramelectrical wire diagram for a shop2010 f250 fuse box diagramone line electrical diagram industrial